Events calendar

MonTuesWedThursFriSatSun
28
29
30
31
1

BH Father's Day - Breakfast and Raffle Draw

BH Father's Day - Breakfast and Raffle Draw

Time: 7:00 - 8:30

Venue: Basketball Quadrangle

(P) Winter Sports Awards Assembly (Years 7-12)

(P) Winter Sports Awards Assembly (Years 7-12)

Time: 12:00 - 12:45

Venue: Gym

2

Vic Schools Kayak Champs

Vic Schools Kayak Champs

Time: 7:30 - 17:00

Venue: Warrandyte

3

Vic Schools Kayak Champs

Vic Schools Kayak Champs

Time: 7:00 - 18:00

Venue: Westerfold's Park - Templestowe

4

School Photos - School Photos - Ivanarian (P)

School Photos - School Photos - Ivanarian (P)

Time: 8:45 - 15:00

Venue: Founders' Centre

MY Winter Sports Awards

MY Winter Sports Awards

Time: 12:05 - 12:45

Venue: Auditorium

MY Winter Sports Awards - Winter Sports Awards - Refreshments

MY Winter Sports Awards - Winter Sports Awards - Refreshments

Time: 12:45 - 13:35

Venue: Lower Foyer

Locksley Symphonic Band & Locksley String Orchestra

Locksley Symphonic Band & Locksley String Orchestra

Time: 15:45 - 17:10

Venue: Auditorium

5

(P) Campus Tour

(P) Campus Tour

Time: 9:00 - 10:30

Venue: Gallery

SY & MY Ensembles and Soloists Concert

SY & MY Ensembles and Soloists Concert

Time: 19:00 - 22:00

Venue: Auditorium

6

TRC Film

TRC Film

Time: 19:00 - 20:00

Venue: Schuster Drama Studio (116)

7

Prep Play Dates - Prep Play Date

Prep Play Dates - Prep Play Date

Time: 11:00 - 12:00

Venue: Founders' Centre

Plenty Performing Arts Concert

Plenty Performing Arts Concert

Time: 19:00 - 21:00

Venue: Gym

8

BH Athletics Season - IDSSA District Athletics

BH Athletics Season - IDSSA District Athletics

Time: 8:30 - 15:00

Venue: Meadowglen Athletics Track

FOPC Spring Luncheon

FOPC Spring Luncheon

Time: 12:00 - 14:30

Venue: Farm Vigano, South Morang

9

Greek Parents' Association Tavern Night

Greek Parents' Association Tavern Night

Time: 19:00 - 23:00

Venue: Heidelberg Area

10
11

Yr 9 After9 program

Yr 9 After9 program

Time: 8:00 - 15:00

Venue: St Stephen's, Richmond Second Room

yr 9 Urban program

yr 9 Urban program

Time: 8:00 - 15:00

Venue: St Stephen's, Richmond

12

Plenty Campus Primary Learning Expo - Learning Expo

Plenty Campus Primary Learning Expo - Learning Expo

Time: 14:30 - 15:30

Venue: Various Plenty Classrooms

13

AGSV Athletics Meets - AGSV Combined Athletics Championships

AGSV Athletics Meets - AGSV Combined Athletics Championships

Time: 8:00 - 17:30

Venue: Lakeside Stadium, Albert Park

14
15

yr 9 Urban program

yr 9 Urban program

Time: 8:00 - 15:00

Venue: St Stephen's, Richmond Second Room

Yr 9 After9 program

Yr 9 After9 program

Time: 9:00 - 15:00

Venue: Round Square Gallery (W101)

16
17
18

Year 3 Camp (XC) - Year 3 Camp (XC) - Commences

Year 3 Camp (XC) - Year 3 Camp (XC) - Commences

Time: 8:30 - 15:00

Venue: Mt. Evelyn

SY House Evenings - Thoresby

SY House Evenings - Thoresby

Time: 19:00 - 20:45

Venue: Auditorium

19

Year 8 Discover Melbourne Program - Discover Melbourne

Year 8 Discover Melbourne Program - Discover Melbourne

Time: 9:00 - 16:00

Venue: Melbourne

More Than Words Concert

More Than Words Concert

Time: 19:00 - 21:30

Venue: Founders' Centre

20

yr 9 Urban program

yr 9 Urban program

Time: 8:30 - 15:30

Venue: St Stephens, Richmond (Dining Room)

VCE Monologues

VCE Monologues

Time: 17:00 - 18:30

Venue: Schuster Drama Studio (116)

21
22

Term 3 Concludes

Term 3 Concludes

Time: 15:00 - 10:00

Venue: Entire School

23
24
25
26
27
28
29
30
1